У Білорусі біогазова станція на стічних водах забезпечуватиме електроенергією очисні споруди на 70%

У білоруському місті Слонім відкрили біогазовий комплекс, який працює на стічних водах і виробляє електроенергію для очисних споруд.

Об’єкт побудували у рамках інвестиційного проекту «Білорусь: екологічно інфраструктурний проект – перший етап», який фінансується за рахунок позики Європейського банку реконструкції і розвитку і гранту Шведського агентства зі співробітництва у сфері міжнародного розвитку (SIDA).

Біогазовий комплекс, який складається з пристроїв підготовки сировини, виробництва, очищення і зберігання біогазу, виробництва електроенергії і тепла, автоматизованої системи управління, побудувало литовське ЗАТ «Аргінта».


Виробництво біогазу складе 845,3 тисячі кубічних метрів у рік, а річне виробництво електроенергії досягне 2010 тисяч кВт*год, що складає 70% від енергоспоживання очисних споруд водоканалу у рік. Річне виробництво теплової енергії складе 1 814 Гкал. Комплекс дозволить зменшити кількість викидів парникових газів в атмосферу.


Проект покликаний також покращити якість очистки стічних вод, зменшити викиди забруднюючих речовин у водні об’єкти і екологічне навантаження на навколишнє середовище.


«Досвід набутий Слонімським водоканалом під час будівництва біогазового комплексу пригодиться для реконструкції всього комплексу очистних споруд, - зауважив генеральний директор ДПО «Білводоканал» Олег Конон. - Введення в експлуатацію об’єкту принесе не тільки економічний ефект, але й одночасно вирішить проблеми екології».

Очисні споруди каналізації ВАТ «Слонімський водоканал» вважаються кращими у Білорусі за якістю очистки стічних вод.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка