У Британії акумулюють електроенергію за рахунок охолодження повітря

Зріджене повітря може бути непоганим енергоносієм. Правда, не для транспортних потреб, що би хотілося найбільше. Але добре себе показує в стаціонарній установці, що перевірили в Великобританії. Британська компанія Highview Power Storage протестувала пілотну установку CryoEnergy System (CES), котра повинна допомогти звичайній тепловій електростанції під час піків енергоспоживання, зменшуючи навантаження на основне обладнання. 

Базовий принцип дії CES дуже простий. Коли в мережі відбувається спад споживання, зайва електроенергія використовується, щоб охолодити повітря до -196 градусів і перетворити його в рідину. Ця рідина пересилається в теплоізольовану ємність. Коли ж енергія знову буде потрібна, зріджене повітря підігрівають теплом атмосфери, воно починає кипіти, розширюючись в 700 разів і під високим тиском повітря починає крутити турбіну і вал генератора.

5.jpg

300 кіловатна дослідна установка CES була змонтована на одній з електростанцій компанії SSE, при цьому систему приєднали до загальної енергомережі країни.

9.jpg

10.jpg

8.jpg

Автори CES відзначають, що подібний генератор може віддати тільки 50% тієї енергії, котра пішла на зрідження повітря. Але при використанні скидного тепла електростанції, що можна реалізувати, цей відсоток зросте до 70. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка