У Данії розробили карту для підключення до мережі нових ВДЕ-об'єктів

У Данії розробили інтерактивну карту-схему електричної мережі, на якій позначені майданчики для будівництва об'єктів генерації на базі відновлюваних джерел енергії із зазначенням доступної для підключення до електричних мереж потужності об'єктів.

Проект реалізували данський системний оператор Energinet і некомерційне партнерство Dansk Energi, передає ruscable

Необхідність створення такого інформаційного ресурсу продиктована стійким зростанням протягом декількох останніх років інтересу інвесторів до проектів будівництва у Данії нових генеруючих об'єктів на базі ВДЕ.

Метою розробки інтерактивної карти-схеми, що відображає доступну на поточний момент для підключення до вузлів електричної мережі напругою 50-60 кВ і 132-150 кВ потужність генеруючих об'єктів на базі ВДЕ, є підвищення рівня інформованості муніципалітетів і енергокомпаній, що реалізують проекти будівництва об'єктів «зеленої» генерації.

На думку експертів Energinet, це дозволить на ранніх етапах планування будівництва об'єктів ВДЕ-генерації здійснювати раціональний вибір місця розташування об'єкта, оптимізувати економічні витрати на будівництво і терміни його технологічного приєднання до електричної мережі. Наявність великих обсягів доступної для підключення потужності свідчить про скорочені терміни технологічного приєднання, а відсутність вільних потужностей у планованому місці будівництва ВДЕ-генерації інформує про можливе збільшення часу підключення до електричної мережі у зв'язку з необхідністю її розширення або модернізації.

Обсяги доступних для підключення генеруючих потужностей розраховуються двічі в рік, наступне оновлення карти-схеми відбудеться у вересні 2021 року. При актуалізації карти-схеми враховуються поточні технічні параметри енергосистеми, обсяги зарезервованої підрядниками проектів і власниками потужності ВДЕ-генерації за минулий період, а також модернізація і розширення електричних мереж, які відбулися з моменту публікації попереднього варіанту карти-схеми.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка