У Данії розробляють систему зберігання енергії за допомогою базальтових каменів

У Данії розробляють систему зберігання відновлюваної електроенергії потужністю 10 МВт-год за допомогою базальтових каменів.

Проект GridScale реалізує Датський орхуський університет (AU), датська компанія з відновлюваних джерел енергії Stiesdal і постачальник енергії Andel Holding A/S, передає pv-magazine.com

«Система здатна зберігати відновлювану енергію у вигляді тепла у каменях з базальту розміром з горошину, який є одним з найпоширеніших матеріалів в земній корі, - пояснюють розробники. – GridScale – це дешева і ефективна альтернатива літієвим батареям, яка дозволяє зберігати поновлювану електроенергію у вигляді тепла у великих резервуарах, що містять подрібнені камені базальту розміром з горошину протягом приблизно тижня».

У запропонованому проекті електрика, вироблена великим генератором відновлюваної енергії, використовується для живлення системи компресорів і турбін, які, у свою чергу, перекачують теплову енергію з одного або декількох резервуарів-сховищ, заповнених холодними каменями, у таку ж кількість сховищ, заповнених гарячими каменями.

Коли цей процес активується, температура холодних каменів падає, а гарячі камені, навпаки, стають набагато гарячішими і досягають температури до 600 градусів Цельсія.

«Тепло може зберігатися у каменях протягом багатьох днів, а кількість наборів заповнених камінням резервуарів може варіюватися в залежності від тривалості необхідного часу зберігання», - уточнили дослідники.  

Коли потрібна накопичена енергія, застосовується зворотний процес, у результаті якого камені у гарячих резервуарах стають холоднішими, а камені в холодних резервуарах стають теплішими, а теплова енергія, яка вивільняється, може використовуватися для різних цілей.

"Базальт - дешевий і стійкий матеріал, який може зберігати велику кількість енергії у невеликих приміщеннях і витримувати незліченні заряди і розряди сховища», - сказав вчений Андела Оле Альм.

Після побудови система буде підключена до вітряної електростанції і стане найбільшим сховищем в Данії. «Це безумовно буде у східній частині Данії, у південній або західній Зеландії або на Лолланд-Фальстері, де виробництво нових великих фотоелектричних установок, зокрема, зростає швидше, ніж споживання», - пояснили у консорціумі.


Ще один аналогічний проект також знаходиться у стадії розробки у Сполучених Штатах і, як планується, буде пов'язаний з сонячною електростанцією.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка