У Данії з'явиться перше у країні сховище енергії на гарячих каменях

На данському острові Лолланд у Балтійському морі побудують експериментальне сховище чистої енергії на гарячих каменях.

Проект GridScale реалізує компанія Stiesdal, яка займається виробництвом опорних систем для плавучих вітрогенераторів, передає cleantechnica.com

Теплове сховище відновлюваної енергії мають намір побудувати у місті Редбю. GridScale зберігає теплову енергію у цистернах, заповнених подрібненим каменем. Система зможе запасати електроенергію, що надходить від розташованих поблизу вітрових та сонячних електростанцій, і віддавати її, коли вітру або сонця не буде.

Сховище на гарячих каменях покликане вирішити проблему перевиробництва електроенергії офшорними вітровими електростанціями.

Острів був обраний через сусідство з теплоцентраллю Rødby Varmeværk і великим потенціалом для станцій відновлюваної енергії. На Лолланді виробляють так багато чистої енергії, що її надлишки пропадають даремно, оскільки вивезти їх з острова без значних капіталовкладень в інфраструктуру неможливо. Одні тільки офшорні вітрогенератори виробляють у два рази більше енергії, ніж потрібно острову.

Таким чином, надлишки електроенергії будуть нагрівати щебінь у цистернах приблизно до 600 градусів С. Коли ж енергію, навпаки, потрібно віддати, повітряний потік від розпечених каменів буде нагрівати воду, перетворюючи її у пару і обертаючи генератор.

Будівництво теплового сховища почнеться, як тільки буде отримано дозвіл, швидше за все, цієї осені, а завершиться приблизно через рік. Дослідна станція розрахована на 10-15 років експлуатації.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка