У Італії і Данії теплові електростанції на біовідходах перетворили на архітектурні шедеври

У Італії і Данії теплові електростанції на біовідходах перетворили на архітектурні шедеври.

Проекти Powerbarn та CopenHill доводять, що заводські корпуси можуть бути не тільки функціональні, але й естетично привабливі, передає gge.ru

Так, у сільській комуні Руссі на північному сході Італії на місці цукрового заводу побудували теплову електростанцію на біопаливі: деревній трісці, а також обрізках дерев і залишках скошеної трави і торфу, які утворюються під час рекультивації прилеглих земель.


Натхненні екологічно чистими принципами, архітектори розробили генеральний план, який інтегрував завод у сільськогосподарський ландшафт і відновив близько 280 000 квадратних метрів - включаючи три водно-болотних угіддя - на благо місцевої екосистеми та спільноти.


На додачу, на території комплексу встановили спеціальну біогазову установку для утилізації органічних відходів з тваринницьких ферм і сонячну електростанцію площею близько 1000 кв.м.

Використовуючи біомасу, біогаз і сонячні панелі Powerbarn виробляє близько 222 ГВт-год електроенергії на рік — достатньо для задоволення енергетичних потреб 84 000 домогосподарств.

Теплова електростанція Copenhill у Копенгагені(Данія) працює на відходах і являє собою не тільки промисловий об'єкт, але й багатофункціональний громадський простір. Дах будівлі з одного боку організований як штучний лижний схил, з іншого - як масштабний парк з стежками для піших прогулянок. 

Крім того, у фасад Copenhill інтегрована найбільша у світі стіна для скелелазіння.


Це найчистіша в світі електростанція, що переробляє відходи в енергію.

На додаток до цілорічного лижного схилу площею 9000 квадратних метрів, відвідувачі можуть насолодитися пішим туризмом на вершині будівлі з 490-метровою пішохідною та біговою доріжкою, озелененою 7000 чагарниками та 300 деревами, щоб імітувати зовнішній вигляд пишної гірської стежки. 


Піднімаючись до неба на 85 метрів, зелений дах площею 10 000 квадратних метрів також включає у себе бар на даху, крос-фітингову зону, скеледром і оглядовий майданчик, куди можна дістатися за допомогою ліфта або скляного ліфта, який забезпечує вид всередині 24-годинної роботи заводу з переробки відходів у енергію, який щорічно перетворює 440 000 тонн відходів у достатню кількість чистої енергії для живлення 150 000 будинків. 


У будівлі також знаходяться десять поверхів адміністративних приміщень для команди ARC і освітній центр площею 600 квадратних метрів для академічних турів, семінарів і конференцій зі сталого розвитку. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка