У Канаді запустили найбільші у світі об'єкти з уловлювання і зберігання вуглецю

У Канаді нафтопереробний завод і завод з виробництва добрив підключили до магістралі, яка уловлює, утилізує та зберігає вуглець - Alberta Carbon Trunk Line (ACTL).

Підприємства стали 20-м і 21-м великомасштабними об'єктами у світі з уловлювання і зберігання вуглецю (CCS), передає powerengineeringint.

Сукупна потужність цих двох проектів з уловлювання і зберігання СО2 становить майже 1,6 мільйона тонн на рік (мтпа).

ACTL-це 240-кілометровий трубопровід, який транспортує CO2 на старіючі нафтові родовища для безпечного і постійного геологічного зберігання за рахунок підвищення нафтовіддачі пластів (EOR). Трубопровід пропонує транспортні послуги і належить і управляється компанією Wolf Midstream, в той час як Enhance Energy буде власником і оператором частини утилізації та зберігання CO2 об'єкта. Трубопровід може транспортувати до 14,6 млн тонн CO2 на рік.


На даний момент ACTL використовує і зберігає CO2, захоплений на північно-західному заводі з переробки осетрових риб Redwater Partnership (NWR) і заводі з виробництва добрив Redwater Nutrien.

У серпні 2019 року об'єкт Gorgon в Австралії став 19-м об'єктом CCS. 


За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2050 року для досягнення Цілей сталого розвитку, пов'язаних з кліматом і енергетикою, буде потрібно приблизно 2000 таких об'єктів.

Концентратори та кластери, такі як ACTL, що забезпечують транспортну та складську інфраструктуру для численних джерел CO2, у значній мірі розглядаються як наступна хвиля CCS-проектів. Ці проекти роз'єднують уловлювання, транспортування та зберігання CO2, знижуючи ризик і вартість проекту і дозволяючи кожній стороні проекту зосередитися на своїх основних компетенціях, а також дозволяючи підключати додаткові джерела уловлювання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка