У Києві активісти розібрали вміст типових сміттєвих баків на компоненти: майже все можна переробити

У Києві активісти розібрали на компоненти вміст типових сміттєвих баківпоруч зі станцією метро "Золоті ворота".

В ході експерименту голова одного з впливових громадських екооб’єднань Сергій спільно з депутатом і секретарем комісії з питань екології Київської міської ради Олексієм довели, що практично всі відходи з контейнерів можна здати на повторну переробку, передає Znaj.ua.

Результати аналізу морфологічного складу сміття шокують, зізнається Сергій.

«За винятком пакета медичних відходів все, що ми витрусили з баків, точно може бути перетворене у товар, - наголошує екоактивіст. – Велика кількість пакувального картону, офісний папір, пет-пляшки, скло, алюмінієві банки, жерстяні банки, тонкий пакувальний пластик, пакети, баночки з-під йогуртів, тетрапаки, а ще - туалетний папір, засоби гігієни та памперси, які зазвичай це просушують, подрібнюють та продають цементним заводам як паливо – RDF, органіка - залишки лушпиння, очищення, листя – гарна основа для виробництва біогазу та компосту».

Є підстави для спростування заяв чиновників, які запевняють, що для переробки твердих побутових відходів, які продукує Київ, необхідно збільшувати збір за утилізацію, наголошує Сергій. «При належному підході вторинна сировина зі сміттєвих контейнерів не лише перекриє витрати на її утилізацію, але й дозволить отримувати певний прибуток», - впевнений екоактивіст.

За словами депутата та секретаря комісії з питань екології КМДА, в Києві ситуація з переробкою та утилізацією сміття близька до критичної.

«Тема сміття і що з ним робити, сьогодні дуже актуальна, ситуація з утилізацією відходів у Львові поставила перед нами запитання, на які ми досі не маємо відповідей - каже активіст, який очолює робочу групу з утилізації сміття на заводі "Енергія" та працює в комісії щодо ситуації навколо 5-го полігону твердих побудови відходів у селі Підгірці. - Місто швидко розвивається, обсяги відходів з кожним роком зростають, а технологічні можливості переробки сміття залишаються на дуже низькому рівні – може будемо шукати рішення, які будуть ґрунтуватися на формулі: сміття = гроші = безпечне та комфортне життя?».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка