У Німеччині створили літій-металічний акумулятор з рекордною щільністю зберігання енергії

В Ульмі(Німеччина) створили літій-металевий акумулятор з рекордною щільністю зберігання енергії - 560 Вт*год/кг.

Розробку представили дослідники з Інституту Гельмгольца(HIU), передає hightech.fm

Щільність нового літій-металевого акумулятора- 560 Вт*год/кг - у два рази вище, ніж у сучасних літієвих акумуляторів. Крім цього, нові батареї зберігають 88% ємності навіть після тисячі циклів заряду і розряду.

Літій-металеві акумулятори перевершують літій по щільності зберігання енергії, але стабільність перших залишає бажати кращого. В процесі заряду і розряду традиційні електроди з високим вмістом кобальту покриваються мікротріщинами, в які проникає електроліт і посилює руйнування. Необхідно було знайти таке поєднання матеріалів електродів з електролітом, яке не викликало б руйнувань батареї і втрату ємності

В ході експериментів вихід був знайдений в особливій шаруватій структурі катода літій-металічного акумулятора з низьким вмістом кобальту. Фактично у матеріалі нового катода був незвично високий вміст нікелю (NCM88). Також замість традиційного електроліту LP30 на основі органічних сполук був узятий нелеткий і негорючий рідкий електроліт з двома аніонами (ILE). Поєднання ncm88-катода і електроліту ILE показало себе вкрай перспективним, дозволивши домогтися рекордної щільності зберігання енергії і низького зносу акумулятора у процесі роботи.


Порівняння старого і нового катодів при 1000 циклів заряду і розряду.

Кулонівський коефіцієнт корисної дії, який показує співвідношення між використаною потужністю і тією, що запасається, у середньому склав 99,94 %. "Оскільки представлена батарея також відрізняється високим рівнем безпеки, дослідники з Карлсруе і Ульма зробили важливий крок на шляху до вуглецево-нейтральної мобільності» - йдеться у повідомленні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка