У Норвегії побудували офіс, який працює на сонячній електроенергії

У місті Порсгрунн(Норвегія) побудували офісний будинок з екологічно чистих матеріалів, який повністю працює на електроенергії згенерованій сонячними панелями і віддає надлишки у мережу.

Офіс Powerhouse Telemark звела у губернії (фюльке) Вестфолд і Телемарк норвезька будівельна компанія Snohetta, передає Популярна механіка

Фасад 11-поверхової будівлі трохи перекошений. Частина його даху на східній частині нахилена під кутом у 45 градусів. Там встановлені сонячні панелі.

Незважаючи на наявність енергоефективних систем освітлення, архітектори спроектували скління будівлі таким чином, щоб якомога більше знизити необхідність у штучному освітленні. Також будівельники ретельно продумали теплоізоляцію будівлі, зробивши її якомога більш герметичною: зайве тепло не покине офісу. Для опалення у Powerhouse Telemark також використовуються геотермальні свердловини, глибиною 350 м.

«Розташовані зовні сонячні панелі разом з енергозберігаючими технологіями всередині будівлі дозволяють офісу генерувати до 256 000 кВт*год електроенергії на рік, - зазначають представники компанії. - Це у 20 разів більше щорічного споживання енергії середньостатистичним норвезьким домогосподарством, а надлишки електрики будівля віддаватиме назад у мережу».

Powerhouse Telemark була побудована з використанням екологічно чистих матеріалів: деревини, гіпсу і плитки для покрівлі, яка складається на 70% з перероблених рибальських сіток. Дерев'яний настил зроблений із золи від деревної стружки.

«Офісна нерухомість споживає чимало електроенергії, побічно впливаючи на екологію, - зазначають у Snøhetta. - Ми використовували принцип стандартизації, щоб якомога сильніше зменшити кількість відходів».

У будівлі розташовані офіси, тренажерний зал, ресторан і тераса на даху. Інтер'єр будівлі спроектований таким чином, щоб адаптуватися під потреби власників приміщень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка