У Новій Зеландії пробурять свердловини у згаслому вулкані для видобутку геотермальної енергії

У Новій Зеландії пробурять свердловини у згаслому вулкані для виробництва геотермальної енергії.

Ініціатором проекту Майкл Пейлін, старший викладач Університету Отаго, передає bbc.com

Дві свердловини пробурять на глибину 500 м (1600 футів) для моніторингу породи і визначення потенціалу виробництва геотермальної енергії.

"Протягом деякого часу було відомо, що у районі Данідіна поверхневий тепловий потік приблизно на 30% вище, ніж очікувалося на основі попередніх вимірювань", - пояснює доктор Майкл Пейлін.


Саме до цього вільного тепла доктор Пейлін і сподівається підключитися.

Температура в ядрі Землі, яка починається на глибині 2890 км (1800 миль) під поверхнею, може досягати 5400°C, що приблизно відповідає температурі поверхні Сонця. Це тепло з часом піднімається вгору, і розплавлена порода, відома як магма, повзе до поверхні, несучи величезне тепло.

Геотермальні енергетичні компанії бурять свердловини, і в міру того, як гаряча вода піднімається через свердловину, тепло витягується і використовується для виробництва електрики або опалення прилеглих будинків.

"Краса геотермальної енергії полягає в її доступі до тепла і сфер, у яких вона може бути використана, - говорить Розалінд Арчер, директор Геотермального інституту Оклендського університету. - Тепло, замкнене у Землі, постійно доступне».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка