У Новій Зеландії тестують парковочні автомати на сонячній енергії

У Окленді(Нова Зеландія) тестують міські паркувальні автомати на сонячних панелях.

Метод оцінки технічної та економічної доцільності паркувальних автоматів з фотоелектричним живленням запропонували дослідники з новозеландського Південного технологічного інституту, Технологічного університету Окленда і Оклендського університету, передає kosatka.media

Вчені проаналізували сонячний ресурс 15 паркоматів, встановлених у центральному діловому районі найбільшого міста Нової Зеландії з населенням близько 1 534 700 чоловік, що становить близько 32% всього населення країни.

"Камера високої чіткості з 360-градусним оглядом використовувалася для захоплення зображень «риб'яче око» (256 на 256 пікселів) з верхньої частини сонячної панелі кожного паркомату, ми використовували магнітний компас, щоб орієнтир камери завжди збігався з північчю - пояснили вчені. – Виявилось, що 50% паркоматів не отримували достатньої кількості сонячного світла».

Оцінивши дифузне і пряме випромінювання, дослідники розрахували загальне випромінювання, отримане кожним паркоматом протягом року. "Тільки два паркомати подолали порогове значення в 2880 МДж/м2, що є критерієм для установки сонячних панелей з урахуванням як технічних, так і економічних обмежень», – заявили вони.

Невеликі сонячні панелі на паркоматах - хороший спосіб заощадити на енерговитратах, але необхідно враховувати часткове затемнення у різний час дня і року, щоб реалізувати економічно доцільні проекти. Для того, щоб використання сонячної енергії було ефективним, розташування машин на парковці повинно бути сплановано заздалегідь, для доступності сонячного випромінювання і обліку всіх можливих навколишніх факторів затінення.

«Виробництво сонячної енергії на місці - це ключ до перспективності нового покоління складних паркоматів, яким потрібно набагато більше енергії, ніж звичайним пристроям, з потребою, оцінюється між 500 Вт і 1 кВт, - пояснюють вчені. - Великі суми річного доходу витрачаються на живлення паркоматів, що викликає питання про їх доцільність у місцях, де заповнюваність парковок низька".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: