У Шотландії тестують систему зберігання енергії на основі гравітації

У Шотландії у порту Лейт ввели в експлуатацію накопичувач енергії потужністю 250 кВт на основі гравітації.

Проект Gravitricity запустила у квітні компанія Clean tech, передає world-energy.org.

Розроблена за підтримки Innovate UK випробувальна установка висотою 1,12 метра вартістю 1 фунт стерлінгів призначена у якості попередника серії проектів потужністю 4-8 МВт в покинутих шахтних стовбурах по всьому світу.

В ході серії випробувань, проведених на демонстраторі, компанія успішно підняла і опустила два 25-тонних вантажі, щоб забезпечити повну потужність і перевірити швидкість реакції системи.

"Ці тести підтверджують наше моделювання і показують, що гравітаційне накопичення енергії є серйозним суперником на світовому ринку зберігання енергії, - сказав керуючий директор Gravitricity Чарлі Блер. - Ми довели, що ми можемо перейти від нуля до повної потужності менш ніж за секунду, що може бути надзвичайно цінним на ринках частотної характеристики і резервного живлення, а також наша здатність безперервно змінювати вихідну потужність у залежності від попиту".

Побудований над землею, проект з підключенням до мережі у порту Лейт спрямований на демонстрацію того, як повномасштабні установки, занурені у покинуті шахтні стовбури або спеціально побудовані шахти, можуть забезпечити накопичення енергії у масштабах мережі.

«Повномасштабні батареї потужністю 8 МВт, які працюють, піднімаючи один або кілька важких вантажів у глибокій шахті і вивільняючи їх, коли потрібна енергія, можуть накопичувати достатньо електроенергії, щоб живити 5000 будинків протягом години», - зазначають у компанії.

«Ультрасучасний демонстраційний проект може запропонувати економічно ефективну і довговічну альтернативу системам зберігання енергії на основі літій-іонних батарей, - стверджують розробники. – Це значно зміцнило надії на те, що системи зберігання енергії на основі гравітації можуть бути розгорнуті у масштабі».

За словами Чарлі Блера, тепер компанія буде проводити тести з двома одиночними вантажами, які буде скидати один за іншим, щоб перевірити плавне вироблення енергії протягом більш тривалого періоду.

«Ключовою особливістю наших повномасштабних проектів буде їх тривалий термін служби, - пояснив Чарлі Блер. - Після того, як наша система буде побудована, вона може експлуатуватися більше 25 років без втрати продуктивності або деградації з плином часу: це робить зберігання гравітації економічно ефективним ы на відміну від батарей, ми не покладаємося на рідкісні метали, такі як кобальт і нікель, які стають все більш дефіцитними у глобальному прагненні до електрифікації».

Дослідження 2019 року, проведене аналітиками Імперського коледжу, показало, що система гравітації може накопичувати електроенергію у два рази дешевше, ніж літій-іонні батареї.

Наразі Gravitricity домовляється з власниками шахт у Великобританії, Скандинавії, Польщі та Чеській Республіці, щоб реалізувати свої перші європейські проекти, у той час як у Південній Африці фірма тісно співпрацює з оператором шахт United Mining Services для виявлення потенційних схем в рамках програми, що фінансується програмою енергетичного каталізатора Innovate UK.

"У Великобританії ми розглядаємо можливість будівництва нових шахт у партнерстві з великою британською будівельною фірмою", - сказав Чарлі Блер.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка