У Швеції та Ізраїлі будують дороги з бездротовою підзарядкою для електромобілів

На шведському острові Готланд та у Тель-Авіві(Ізраїль) будують дороги з можливістю бездротової підзарядки електротранспорту на ходу.

Пілотні проекти реалізує ізраїльська компанія Electreon Wireless, передає hightech.plus

Компанія встановлює мідні котушки під дорожнім покриттям. Спочатку доводиться зняти асфальт і викопати траншею, потім закласти туди зарядне обладнання і покрити яму свіжим асфальтом. Енергія у котушки надходить через інвертори, розміщені по сторонах від дороги. Кілометр дороги можна оснастити бездротовою зарядкою за одну нічну зміну підготовленої бригади.

У компанії в роботі два пілотних проекти: один в Ізраїлі - 2 км дороги в Тель-Авіві, другий в Швеції, на острові Готланд. Першу у Ізраїлі ділянку траси з бездротовою підзарядкою планують запустити у до середини серпня.

На шведському острові Готланд обладнають магнітними котушками 4 км дороги до аеропорту. Таким чином, електронавантажувачі і електроавтобуси зможуть долати цю ділянку траси без зупинок. Орієнтовна вартість шведського проекту Electreon - $12 млн. більшу частину коштів виділить уряд. В разі успіху проекту Швеція готова масштабувати технологію на тисячі кілометрів своїх доріг.

Ідея поповнювати запас енергії, не виходячи з автомобіля, у фоновому режимі, набагато привабливіша за традиційну зарядку.

Траси з підзарядкою електротранспорту дозволять виробникам електромобілів використовувати менш потужні і не такі важкі акумулятори, не жертвуючи при цьому запасом ходу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка