У Швеції винайшли бетон для зберігання електроенергії

У Гетеборзі(Швеція) розробили прототип акумуляторної батареї, вбудованої у цемент.

Будівельний матеріал майбутнього представили дослідники з Університету Чалмерса, передає innovationorigins.com

Вчені додали у суміш на основі цементу вуглецеві волокна. Це робить матеріал більш провідним і підвищує міцність на вигин. Потім дослідники впровадили в цю суміш сітку з вуглецевого волокна з металевим покриттям, використовуючи залізо у якості анода і нікель у якості катода.

Дослідження Тана і Чжана дозволили отримати акумуляторну батарею на основі цементу з середньою щільністю енергії 7 Вт-год на квадратний метр. Густина енергії використовується для вираження ємності акумулятора.

Підраховано, що продуктивність нової батареї Чалмерса більш ніж у десять разів перевищує попередні зусилля зі створення батарей на цементній основі.

Щільність енергії, як і раніше, відносно низька у порівнянні з комерційними батареями, однак, як зазначає Тан, завдяки величезному об'єму бетону (наприклад, у багатоквартирному будинку) технологія здатна виробляти значну кількість енергії.

Найбільш важливою властивістю цементної батареї є те, що вона перезаряджається. Як тільки прототип буде доопрацьований і виведений на ринок, він у кінцевому підсумку забезпечить широкий спектр застосувань. Накопичення енергії - один з очевидних варіантів.

Іншим прикладом є, наприклад, використання цементної батареї у системі моніторингу.

«Батарея може бути підключена до сонячних панелей і, тим самим, стати джерелом енергії для моніторів на автомагістралях і мостах, наприклад, де датчики виявляють тріщини або корозію», - говорить Емма Чжан.

Дослідники також розглядають різні програми, починаючи від забезпечення 4g-з'єднання у віддалених районах і закінчуючи харчуванням світлодіодних світильників. Бетон робить батарею дуже стійкою до погодних умов.

«Ми можемо використовувати бетон по-новому, - зазначає Люпин Тан. - Ми можемо зробити цей будівельний матеріал функціональним».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка