У США пропонують ввести вуглецевий податок

Засновник компаній Tesla Inc. і SpaceX Ілон Маск запропонував адміністрації президента США Джо Байдена ввести вуглецевий податок.

Про це мільярдер заявив в інтерв’ю з телеведучим Джо Роганом, передає hightech.plus

«Я звернувся до адміністрації нового президента Джо Байдена з пропозицією ввести у США вуглецевий податок, - розповів він. – А мені відповіли: «Ну, це занадто складно з політичної точки зору".

Суть вуглецевого податку полягає у додаткових відрахуваннях за емісію вуглекислого газу. Його можна вводити різними способами, у тому числі, як прямі платежі з боку підприємств, що забруднюють атмосферу викидами СО2, або у вигляді податків на споживчому рівні за продукти, що містять викопне паливо.

«Ринок функціонує правильно, коли ціни, які є просто інформацією про продукт, відповідають дійсності, - пояснює глава Tesla і SpaceX. - Що стосується продуктів, які виділяють СО2, то тут ціни неправильні, оскільки не відображають збиток від емісії для навколишнього середовища і людини».

Якщо збиток, який згідно з дослідженнями обчислюється трильйонами доларів, буде враховуватися у ціні, то ринок почне приймати правильні рішення, резюмує Ілон Маск.

«Сподіваюсь новий уряд надаватиме більше підтримки ініціативам із захисту навколишнього середовища, - зауважив він. - Вуглецевий податок на електрику, вироблену з вугілля і природного газу, а також на бензин потрібно зробити нерегулярним, щоб він не обтяжив незаможних».

Згідно з дослідженням аналітиків МВФ, тільки підвищення податку на СО2 дозволить досить швидко декарбонізувати економіку. У країнах, які виробляють найбільше парникових газів, ставка вуглецевого податку повинна до 2030 року піднятися до $75 за тонну.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка