У самій сонячній пустелі світу побудували установку для випробувань фотоелектричних модулів

У північній частині Чилі у пустелі Атакама, яка має найвищий у світі рівень інсоляції, ввели в експлуатацію установку для тестування фотоелектричних модулів та інноваційний центр.

Проект реалізував Engie Laborelec, підрозділ французької енергетичної компанії Engie, передає uaenergy.com.ua.

Нова установка призначена для тестування всіх видів фотоелектричних технологій, включаючи інвертори та системи очищення, для великомасштабних проектів сонячної енергетики. "Випробувальний стенд призначений для великомасштабних застосувань і допоможе оптимізувати проекти, засновані на системному підході, - сказав Тор Мюллер, керівник відділу досліджень і розробок PV в Engie Laborelec. - Ми хочемо змістити загальний погляд з лінійної розробки проекту, де компоненти оцінюються і підбираються індивідуально, і до вибору дизайну на основі їх загального впливу на LCOE. Потім ми хочемо протестувати і розробити інноваційні технології, щоб максимізувати дохід".

Зараз Engie Laborelec тестує шість різних двосторонніх панелей від трьох різних виробників, два різних трекери і струнні інвертори. Фахівці вимірюватимуть альбедо, інтенсивність випромінювання з обох боків та забруднення. Особливу увагу буде приділено вимірюванням розподілу освітленості на тильній стороні, щоб оцінити втрати невідповідності, які можуть бути викликані різними варіантами проектування.


Пустельне середовище і велика кількість сонячного випромінювання на квадратний метр поверхні Землі мають особливі "переваги" разом з незначною мінливістю протягом декількох днів, високим рівнем забруднення і невеликою кількістю опадів. "Ці умови типові для багатьох об'єктів, де планується будівництво нових великих електростанцій: Чилі, Мексика, Близький Схід, - пояснив Тор Мюллер. - Тестовий центр, який відображає такі умови, буде особливо корисним".

В кінці 2019 року Engie оголосила про плани розвитку сонячної та вітрової енергії потужністю 1 ГВт в Чилі із запланованими інвестиціями до 1 мільярда доларів. Перші два проекти в плані - сонячний парк Capricorn і вітропарк Calama - в даний час будуються. У першому кварталі почалося будівництво третього проекту - Tamaya Solar Park. Сукупна потужність трьох станцій становить близько 370 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: