Україна може включитися в європейський ланцюжок виробництва акумуляторів

Україна могла б включитися в Європейський ланцюжок виробництва акумуляторів і навіть розвивати власне виробництво.

Про це заявив міністр-радник Представництва ЄС в Україні Торстен Воллерт в ексклюзивному інтерв'ю порталу Green Deal, передає interfax.com.ua.

«В Україні є великі поклади літію: країна друга за запасами в Європі, а це ключовий метал, що використовується при виробництві акумуляторів, - сказав він. - Якщо Україна буде стійким чином розробляти ці поклади, то з'явиться можливість включитися в європейський ланцюжок виробництва».

Україна навіть без європейської допомоги зможе виробляти акумулятори, вважає Торстен Воллерт.

«У лютому прем'єр-міністр Денис Шмигаль у ході свого візиту до Брюсселя домовився з віце-президентом Європейської комісії Марошом Шефчовичем про укладення найближчим часом договору про стратегічне партнерство в питаннях стійкого видобутку сировини і виробництва акумуляторів, - нагадав він. - Суть такого партнерства полягає в тому, щоб український бізнес, вчені та інвестори стали частиною цієї нової європейської екосистеми зі створення акумуляторів і систем накопичення енергії».

За його словами, пандемія коронавірусу підштовхнула тенденцію до скорочення відстані в створенні ланцюжків доданої вартості, і ЄС в тому числі хотів би мати стабільні і стійкі ланцюжки поблизу своїх кордонів.

У 2017 році в ЄС з ініціативи Єврокомісії створено Європейський акумуляторний альянс (European Battery Alliance). Він першим був визнаний "проектом, що представляє загальноєвропейський інтерес "(IPCEI) і отримав часткове держфінансування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка