Україна приєдналася до Європейського альянсу чистого водню

Україна приєдналася до Європейського альянсу чистого водню для координації зусиль у контексті розвитку водневої енергетики.

Про вступ до організації оголосило Міністерство енергетики, передає interfax.com.ua

"Європейська комісія визначила Україну одним з пріоритетних партнерів у майбутній економіці Євросоюзу, – заявив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков. - Тому членство в Європейському Альянсі чистого водню допоможе активізувати нашу роботу з пошуку потенційних партнерів для реалізації проектів з виробництва, транспортування, накопичення і споживання водню».

За його словами, Міненерго важливо проводити консультації з широким колом країн і компаній, які розвивають водневу енергетику в Європі.

"Зараз ми досліджуємо потенціал виробництва «блакитного», «зеленого», «жовтого» водню, - пояснив Ярослав Демченков. - Результати цих досліджень ляжуть в основу водневої стратегії, яка міститиме план розвитку всіх видів водню, включаючи його виробництво, використання в Україні та експорт».

Єврокомісія 8 липня 2020 року опублікувала «водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи» і заснувала Європейський альянс чистого водню, до складу якого, зокрема, увійшли національні енергетичні та транснаціональні компанії, Науково-дослідні установи, Європейський інвестиційний банк. Членами Європейського альянсу чистого водню є такі провідні енергетичні та промислові компанії Європи, як Electricité de France (EDF), E. ON SE, BMW Group, General Electric, AREVA H2Gen, Airbus SAS, Alstom, BASF SE, Bosch Group і багато інших.

Раніше більше 20 українських компаній вже приєдналися до водневого альянсу ЄС, у тому числі НАЕК «Енергоатом» і ТОВ «Оператор ГТС України».

Серед ключових завдань Альянсу - залучення інвестицій та забезпечення попиту на водень шляхом реалізації проектів з декарбонізації енергоємних галузей промисловості.

Інвестиційний потенціал ринку водню в ЄС оцінюється у €470 млрд до 2050 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка