Україна проведе перші повноцінні аукціони у 2022 році

У 2022 році в Україні проведуть повноцінні "зелені" аукціони.

Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков, передає interfax.com.ua

«Сигнал від Міненерго - проводити "зелені" аукціони вже наступного року, остаточно врегулювавши цей процес на нормативному рівні, - сказав він після наради в Міненерго з представниками галузі 16 червня. - Цього року планують провести так званий «демонстраційний» аукціон на невелику потужність для відпрацювання процедури».

При цьому, за його словами, міністерство також повідомило про намір вже найближчими днями переглянути і представити нові квоти на участь в аукціонах для вітроелектростанцій і біотеплоелектростанцій.

«Більше потужностей для вітро- і біоенергетики, менше - для сонячної, плюс розглядається питання про зобов'язання для сонячних електростанцій поряд з генеруючими потужностями встановлювати системи накопичення, – уточнив Андрій Конеченков. - Міненерго схвалює самостійний вихід ВДЕ-генерації на ринок і заявило про намір сприяти цьому, але вважає, що робити прогнози, коли це може статися, поки рано».

Представник "Укренерго" також підтвердив наміри випуску "зелених" облігацій для погашення минулих боргів вже до осені, зазначив глава УВЕА.

"Представники галузі звернулися до Міністра з проханням посприяти відкликанню ресурсного законопроекту № 5600, який у тому числі передбачає акциз на «зелену» електроенергію", – сказав Андрій Конеченков.

Від міністерства чекали конкретних графіків і дат проведення всіх заявлених заходів, але очікування не виправдалися, зауважив один з учасників наради від ВДЕ-генерації.

"Ні про що конкретне ми не домовилися: не було ні дорожньої карти, ні графіків, ні конкретних дат, - заявив він. - Вже пройшли всі терміни "зелених" аукціонів, а їх вже навіть не заявляють на цей рік, говорить про певний саботаж цього процесу з боку міністерства".

За словами представника ВДЕ-галузі, нічого не заважає провести ці аукціони у поточному році – необхідно лише затвердити квоти. «Очевидно міністерство не бачить доцільності проводити аукціони, а це у свою чергу означає, що немає бажання розвивати відновлювану енергетику".

Наприкінці минулого року Міністерство енергетики запропонувало у 2021 році визначити річну квоту підтримки виробництва електроенергії з відновлюваних джерел в обсязі 365 МВт. Але ці квоти не затверджувалися урядом.

Загалом річна квота для СЕС мала скласти 155 МВт, для ВЕС – 150 МВт, для інших об'єктів ВДЕ – 60 МВт.

Ця пропозиція була розкритикована, зокрема, Біоенергетичною асоціацією України, яка зазначила, що така низька квота для біотеплоелектростанція не сприятиме розвитку біоенергетики.

Голова енергокомітету Ради Андрій Герус зі свого боку висловив думку, що аукціони у 2021 році потрібно проводити і анонсував обговорення цього питання з главою Міненерго Германом Галущенком.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка