Україна відлякує іноземних інвесторів фінансовим тиском на зелену енергетику

Введення акцизного збору на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел(ВДЕ) вбиває інвестиційний клімат України.

Про це заявив виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап, передає news.obozrevatel.com

«Акциз на «зелену» електроенергію запропонований урядом у законопроекті №5600 закриває для України ринки капіталу, - каже він. – До вже існуючих проблем: меморандум не виконано, накопичуються борги, вже є заяви інвесторів: Норвегія оголосила про припинення інвестицій – додається акциз, розмови про який дуже б'ють по інвестиційному клімату".

За його словами, те, як влада вирішить ситуацію з "зеленою" генерацією визначить вартість капіталу для України у найближчі роки. Він також зазначив: у світі вартість капіталу зростатиме і вбиваючи інвестиційний клімат в країні, зокрема через політику у галузі ВДЕ, влада закриє можливість для країни його отримати.

"Вартість капіталу у світі зараз буде збільшуватися, ми розуміємо, що є десь негативні ставки на кредитування, але це зміниться, тому що світ перекачали грошима і вартість капіталу буде рости, - підсумував Кирило Криволап. - Це у першу чергу вдарить і по Україні, а з нашою інвестполітикою з відновлюваної енергетики, щодо захисту прав інвесторів все це призведе до того, що у нас капітал буде майже недоступним".

Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня даний законопроект був підтриманий в парламенті у першому читанні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка