Україна випустить «зелені» облігації у жовтні

Україна випустить «зелені» облігації для розрахунків з виробниками відновлюваної електроенергії у жовтні 2021 року.

Про це повідомив співголова Міжнародної фінансової організації "Чиста енергія" народний депутат Олексій Гончаренко, передає Енергореформа

"На засіданні Антикризового енергетичного штабу прем'єр-міністр Денис Шмигаль погодився, що для погашення боргів перед виробниками "чистої" енергетики необхідно розміщувати облігації, - написав він. - Очікуваний термін їх випуску - жовтень".

Україна не виконала умови минулорічного Меморандуму між урядом і "зеленими" інвесторами, який передбачав погашення боргів перед ВДЕ-генерацією на рівні 40% у 2020 році і 60% – рівномірно поквартально у 2021 році.

"На сьогодні заборгованість становить 15,8 млрд грн, а графік погашення не виконується, - зазначив нардеп. - Також поточні платежі не були забезпечені у повному обсязі".

Згідно з даними держпідприємства "Гарантований покупець", станом на 20 липня рівень оплати за придбану у 2021 році "зелену " електроенергію становить 93% – у січні-квітні, 71% – у травні, 62% – у червні і 71% за 10 днів липня.

Борг НЕК "Укренерго" перед "ГарПок" з компенсаційних виплат ВДЕ-генерації за 2020 та 2021 рік становить 11,6 та 7,1 млрд гривень відповідно.

Міністерство енергетики у червні 2021 року звернулося до Міністерства фінансів з проханням підтримати ініціативу Державного підприємства "Гарантований покупець" про випуск облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) для забезпечення розрахунків з ВДЕ-генерацією за 2021 рік на суму 13,62 млрд грн або запропонувати інший спосіб фінансування з бюджету не менше 20% прогнозної вироблення "зеленої" електроенергії, що передбачено ст. 8 закону про альтернативні джерела енергії.

"ГарПок "розробив проект закону про випуск ОВДП на суму 13,62 млрд грн для оплати "зеленої " електроенергії у 2021 році і направив пакет документів до Кабінету Міністрів.

Закон № 810-IX від 21 липня 2020 року передбачає оплату "зеленої" електроенергії з бюджету у розмірі 20% її прогнозованого вироблення у 2021 році, що становить 11,4 млрд грн без ПДВ, в той же час такі витрати не були внесені до держбюджету на поточний рік.

Разом з тим Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), посилаючись на норму закону №810, зменшила на цю суму витрати на компенсацію оплати "зеленої" електроенергії у тарифі НЕК "Укренерго" на передачу, з якого йде ця компенсація.

Згідно з розрахунками "ГарПока", незбалансованість виконання спецзобов'язань за "зеленим" тарифом призведе до боргів перед ВДЕ за 2021 рік у розмірі 13,62 млрд гривень, враховуючи ПДВ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка