В Україні системи зберігання енергії платитимуть за електроенергію двічі

Україні системи накопичення енергії мають заплатити за кінцевий розподіл та передачу електроенергії. 

Про це заявив Сергій Кравчук, директор KNESS Energy, яка запустила першу українську СНЕ для використання на ринку допоміжних послуг ОЕС України з послугою первинного регулювання частоти, з закупівлею електроенергії на ринку на добу наперед, внутрішньодобовому та балансуючому з метою відпрацювання регуляторної моделі, передає ecopolitic.com.ua

«За наявних правил ринку електроенергії оператор накопичувача має заплатити за кінцевий розподіл та передачу електроенергії, тобто виходить подвійна оплата за закумульовану електроенергію, а потім за спожиту електроенергію споживачем, - пояснює він. - Сплата цих тарифів за нинішніх цін на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг нівелює економічний ефект роботи СНЕ».

Як зазначив Сергій Кравчук, наразі українським законодавством не визначений окремий учасник ринку — оператор системи накопичення енергії, проте відповідно до закону про сертифікацію оператора системи передачі, визначена електроустановка СНЕ, що дає можливість працювати над зміною регуляторної бази для початку запровадження ринку накопичувачів.

«Системи накопичення енергії не є споживачами, вони є буфером, який накопичує, щоб віддати, тому на обсяг електроенергії, що був збережений та перенесений у часі, не повинні нараховуватись тарифи на передачу та розподіл, - пояснює він. - Оплачуватись як споживання мають тільки втрати електроенергії у системі накопичення, адже відповідно до правил діючого ринку електроенергії тарифи за розподіл і передачу сплачуються лише за спожиті кіловат години».
Відсутність законодавчої бази є найголовнішою перепоною для старту та розвитку систем накопичення на ринку електричної енергії України, наголошує директор KNESS Energy.
«Є декілька законопроектів, які перебувають на розгляді та пройшли перші обговорення, - розповідає він. -  Єдиною відмінністю між ними є контроверсійні положення щодо державної підтримки систем накопичення на ринку електроенергії».

Energy Storage System, замовником та інвестором якої є Група компаній KNESS, складається з батарейних кластерів та двонаправленого перетворювача. Всередині батарейного кластера – три типи пристроїв: модулі для накопичення електроенергії, модуль управління кластером, а також модуль додаткової резервної батареї. 

«Вся інтелектуальна система прототипу Energy Storage System (ESS), яка балансує заряд комірок всередині модулів, моніторить та управляє всіма процесами, що відбуваються у межах кластера, є на 100% власною розробкою KNESS, українська складова сягає більше 50%, - розповідає Сергій Кравчук. - Якщо точніше, то дана розробка є результатом річної роботи лабораторії силової електроніки KNESS RnD Center». 

Оскільки реалізація першого прототипу Energy Storage System здійснювалась для проходження відповідної сертифікації на отримання статусу постачальника допоміжних послуг для послуги з первинного регулювання частоти була обрана потужність та ємність, що є пороговою для надання відповідної послуги, згідно з діючим Кодексом системи передачі, пояснює Сергій Кравчук. 

Energy Storage System by KNESS станом на сьогодні знаходиться на будівельному майданчику та перебуває під напругою. Наразі ця система проходить відповідне тестування та підготовку до сертифікації для отримання статусу постачальника допоміжних послуг. Приєднання системи накопичення енергії планується до мереж оператора системи розподілу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка