Українські банки зараз не кредитують проекти «зеленої» енергетики

Cьогодні українські банки не готові кредитувати проекти відновлювальної енергетики у державі, з огляду на ситуацію, що виникла з розрахунками з виробниками з відновлюваних джерел енергії за «зеленим» тарифом.

Про це повідомив Сергій Шакалов співзасновник та СЕО KNESS Group, передає expro.com.ua

«На папері ще існує кредитування відновлювані джерела енергії, але розуміючи яку історію пройшов ринок України з «зеленим» тарифом за останні півтора роки, важко знайти у нас банк, який буде готовий напряму кредитувати об’єкти відновлювальної енергетики в Україні, дохідна модель якого заснована на «зеленому» тарифі, - зазначив він. - Всі такі програми банки позакривали».

Як зазначив представник компанії KNESS, раніше функціонували програми по кредитуванню «зеленої» генерації, зокрема, від Укргазбанку.

Також Сергій Шакалов зазначив, що механізм стимулювання сонячної генерації за допомогою «зеленого» тарифу вже можна не використовувати. «Слід стимулювати виробників через інші важелі, наприклад, спрощену податкову політику для сонячних станцій», - говорить він.

В KNESS повідомили, що поки до кінця року компанією призупинено виробництво сонячних панелей. Це спричинено технологічним прогресом у виробництві.

«Ми придбали необхідне обладнання у 2018 році і воно було дуже прогресивним на той період часу, - зазначив Шакалов, додавши, що KNESS вже веде переговори щодо купівлі нового обладнання. - В 2020 році стався технологічний стрибок і зараз ми не можемо на старому обладнанні виробляти більш інноваційні та ефективні сонячні панелі».

Також співзасновник компанії додав, що KNESS планує збільшити локалізацію виробництва сонячних панелей та розширити асортимент деталей для сонячних панелей українського виробництва. Раніше компанія виготовляла сонячні модулі для 200 МВт потужностей щорічно.

KNESS Group побудувала 1,2 ГВт потужностей СЕС, понад 100 компаній користується сервісним обслуговуванням KNESS.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка