Українські геотермальні джерела енергії можуть щороку давати 250 млн кВт електроенергії

Вже давно відомий земний ресурс, геотермальне тепло, може використовуватись для забезпечення попиту людства на енергію. На основі гарячої підземної води можуть працювати теплоелектростанції, котрі зможуть додавати в загальну мережу додаткові кількості електроенергії та допомагати обігрівати будинки.


Геотермальне тепло відноситься до відновлювальних джерел енергії. Використання такої енергії сприятливо впливає на екологічність вторинної енергії, адже при її  виробництві немає викидів в атмосферу небезпечних газів.

Запаси геотермальної енергії розвідано в карпатських областях України та в центрально-східних місцевостях. Теплоелектростанції, котрі можуть працювати на цій первинній відновлювальній енергії, могли б виробляти щороку до 250 млн кВт електроенергії та до 1,5 млрд кВт тепла.
Енергію можна отримувати і з підземних кам’яних порід, котрі мають високу температуру. Для цього необхідно нагнітати воду в щілини або в штучно створені отвори. Вода буде нагріватися і тоді можна використовувати це тепло для перенесення на поверхню для використання. У Донбасі на глибинах від 3 км і нижче є розвідані гірські породи з температурою 150 С.

2.png

Великою проблемою технології використання підземних термальних вод є в тому, що ці води містять велику кількість токсичних солей (кадмій, свинець, бор) та хімічних сполук (аміак, фенол). Не можна ці води скидати у відкриті водойми, а необхідно повертати їх в підземні сховища.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка