«Укргідроенерго» залучить $211 млн у будівництво систем зберігання енергії та сонячних станцій

ПрАТ «Укргідроенерго» залучить 211 млн доларів на встановлення літій-іонних систем накопичення енергії потужністю 197 МВт та сонячних електростанцій загальною потужністю 63,9 МВт.

Відповідне рішення за ініціативи Міненерго схвалив уряд на засіданні 2 червня, передає expro.com.ua

«Інвестиційний проект «Україна — Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго»)» планується впровадити спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій, - йдеться у повідомленні. - Для реалізації проекту буде залучено позики в розмірі 177 млн доларів США та 34 млн доларів США відповідно».

Як зазначається, на територіях станцій «Укргідроенерго» буде встановлено 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії для надання допоміжних послуг регулювання частоти та активної потужності, зокрема резерву підтримки частоти та резерву відновлення частоти. Окрім того, для забезпечення власних енергопотреб гідроелектростанцій та гідроакумулюючих станцій та для зарядження систем накопичення буде встановлено 63,9 МВт сонячних станцій.

«Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить ПрАТ «Укргідроенерго» надати оператору системи передачі додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти, що є необхідними для забезпечення надійного та сталого функціонування ОЕС України, дотримання операційної безпеки енергосистеми та якості електричної енергії», - зауважили у Кабінеті міністрів.

У березні 2021 року «Укргідроенерго» підготувало проект «Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії», в рамках якого планувалося на 5 філіях компанії встановити 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії та 63,9 МВт сонячних електростанцій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка