Уряд дозволив продаж «зеленої» електроенергії на термін не більше року

Кабінет Міністрів дозволив ДП «Гарантований покупець» («ГарПок») продавати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, на термін більше ніж місяць, але не більше ніж рік, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідну постанову про внесення змін до постанови №499 від 5 червня про порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами з ініціативи Міністерства енергетики ухвалено без обговорення на засіданні уряду в середу.

Згідно з її проектом, для «ГарПока» знімається місячне обмеження на період постачання «зеленої» електроенергії під час її продажу, але в будь-якому разі він не може перевищувати 12 місяців.

Крім того, постановою про внесення змін до порядку проведення електронних аукціонів за двосторонніми договорами дозволяються засідання аукціонного комітету з такого продажу в режимі реального часу.

Окрім цього, порядок також поширюється на комунальні унітарні підприємства, юросіб, 50% і більше акцій у статутних капіталах яких належить комунальному підприємству або територіальній громаді, а також «дочок» таких підприємств або юросіб.

Ця зміна пояснюється необхідністю приведення нормативної бази у відповідність до закону №1396-IX від 15 квітня щодо сертифікації оператора системи передачі, що відніс зазначені підприємства до виробників е/е, які продають ресурс на електронних аукціонах за двосторонніми договорами.

У зв'язку з цим відзначається зростання кількості учасників таких аукціонів, тому змінами передбачено збільшення кількості членів аукціонного комітету за рахунок збільшення представництва Міненерго з двох до трьох осіб.

Постанова також вносить зміни до порядку відбору організаторів торгівлі для проведення аукціонів за двосторонніми договорами, згідно з якими в них не можуть брати участь суб'єкти господарювання, визначені банкрутами або стосовно яких відкрито справу про банкрутство, а також ті, хто перебуває у процесі припинення, за винятком випадків перетворення.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, «ГарПок» за двосторонніми договорами на місячних аукціонах продає близько 30% «зеленої» електроенергії за середньозваженою ціною 1429 грн/МВт-год. Водночас у записці зазначено, що протягом березня поточного року ціна відновлюваної е/е, проданої оператору системи передачі як небаланси, становила 499 грн/МВт-год. За розрахунками Міненерго, якщо «ГарПок» з липня по грудень продаватиме близько 40% «зеленої» електроенергії за двосторонніми договорами за тими самими цінами, що зараз, то він отримає від продажу 4,49 млрд грн.

Економічний ефект порівняно з продажем е/е як небалансів становитиме 2,9 млрд грн. Для розрахунків було взято прогнозований обсяг виробленої е/е з ВДЕ з липня по грудень 2021 року на рівні 7,86 млн МВт-год.

У Міненерго зазначили, що в умовах профіциту «зеленої» е/е та можливого спаду цін на неї «ГарПоку» потрібні зручніші умови для проведення торгів.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка