В Австралії реалізують мегапроект – 50 ГВт сонячної і вітрової енергії для виробництва водню

На півдні Західної Австралії на території площею 15 тисяч квадратних кілометрів планується створити «Західний центр зеленої енергії» (Western Green Energy Hub), в якому до 50 ГВт сонячних і вітрових електростанцій будуть генерувати електроенергію для виробництва водню. Центр буде здатний виробляти до 3,5 млн тонн "зеленого" водню або до 20 млн тонн "зеленого" аміаку на рік, пише RenEn.

Учасниками консорціуму є InterContinental Energy, CWP Global і Mirning People. Перші дві компанії є ініціаторами іншого мегапроекту Asian Renewable Energy Hub, в рамках якого на виробництво водню повинні працювати 23 ГВт сонячних і вітрових електростанцій. Цей проект призупинений австралійським урядом з екологічних міркувань.

Регіон, в якому планується розмістити новий водневий центр, володіє відмінними вітровими і сонячними ресурсами - 9 м/с швидкість вітру і 2000 кВт*год / м2 сонячна радіація. Профіль вироблення (вітряно вночі, сонячно вдень) дозволяє досягати КВВП електролізу в 70%.

Водень і аміак планується використовувати всередині країни і експортувати «по всьому світу». Раніше Німеччина і Австралія створили «водневий альянс», націлений на великомасштабні поставки H2 в ФРН, а також експорт німецьких водневих промислових технологій в Австралію.

Western Green Energy Hub - це, мабуть, найбільший проект з виробництва «зеленого» водню з оголошених в світі. Втім, оскільки він знаходиться на самій ранній стадії важко прогнозувати, чи буде він реалізований.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка