В Ірландії останню вугільну шахту перетворять на центр зеленої енергетики

Єдину вугільну електростанцію в Ірландії перетворять у величезний центр зеленої енергетики.

Як повідомила Рада з електропостачання(ESB), проект на території Moneypoint, що розташована на річці Шеннон у Кілраші, графство Клер реалізує Green Atlantic, передає world-energy.org

Новий комплекс вартістю 60 мільйонів доларів США, найбільший у своєму роді у світі, буде надавати ряд електричних послуг електромережі, яка раніше забезпечувалася б тепловими електростанціями. Його робота дозволить збільшити обсяги відновлюваних джерел енергії у системі.

Центр зеленої енергетики включатиме плавучу офшорну вітроелектростанцію, підприємство з будівництва вітрових турбін, а також виробництво «зеленого» водню.

Плавуча ВЕС Moneypoint потужністю 1400 МВт буде розроблена біля берегів графств Клер і Керрі у два етапи компанією ESB і партнерами по спільному підприємству Equinor. Після завершення будівництва вітроелектростанція буде здатна забезпечити електроенергією понад 1,6 мільйона будинків в Ірландії. Очікується, що ВЕС буде введена в експлуатацію протягом наступного десятиліття.

Moneypoint стане центром будівництва та складання плавучих вітряних турбін. На цьому місці вже існує глибоководний порт, що робить його ідеальним плацдармом для будівництва вітроелектростанції. Очікується, що це створить значну кількість прямих робочих місць. У довгостроковій перспективі розвиток Moneypoint допоможе зробити гирло річки Шеннон координаційним центром морської вітроенергетики у Європі.

Плани ESB включають інвестиції у виробництво, зберігання та генерацію «зеленого» водню у Moneypoint до кінця десятиліття. Чисте, безвуглецеве паливо буде вироблятися з поновлюваних джерел енергії і використовуватися для виробництва електроенергії, важких вантажних автомобілів в транспортному секторі і для декарбонізації широкого спектру галузей промисловості, таких як фармацевтика, електроніка і виробництво цементу.

Уряд Ірландії має на меті досягти чистого нульового рівня викидів до 2050 року. Moneypoint вже планувалося закрити "не пізніше 2025 року".

"Перетворення Moneypoint у центр зеленої енергетики створить сотні робочих місць, допоможе Ірландії досягти своїх кліматичних цілей і підтримувати безпечні поставки електроенергії в майбутньому, - сказав ПЕТ О'дерті, генеральний директор ESB. - Ми вже давно заявили про свій намір припинити спалювання вугілля в Moneypoint».

Побудована у 1980-х роках, Moneypoint колись виробляла 25% електроенергії Ірландії, допомагаючи знизити залежність країни від імпортованої нафти. Згодом зі збільшенням частки природного газу та відновлюваних джерел енергії у Національному енергетичному балансі значення вугілля пішло на спад.

За даними управління зі сталої енергетики Ірландії, у 2018 році на вугілля і торф припадало 40% викидів вуглекислого газу у країні при виробництві електроенергії і всього 14% виробленої електроенергії.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка