В Іспанії створили установку на біоетанолі для підзарядки підводних човнів

В Іспанії запустять у серійне виробництво повітрянонезалежну енергетичну установку для великих неатомних підводних човнів.

ПНЕУ розробила іспанська компанія Abengoa в рамках проекту S-80, який реалізує суднобудівельне об’єднання Navantia для ВМС країни, передає vpk.name.

Про успішне завершення стендових випробувань повітрянонезалежної енергетичної установки Navantia оголосила 27 февраля 2020 года.

Іспанська повітрянонезалежна енергетична установка для підводних човнів проекту S-80 базується на принципі розкладення біоетанолу(BioEtOH) у спеціальних реакторах-процесорах Coprox з отриманням водню високої чистоти. Отриманий водень разом з киснем подається у паливні елементи розробки компанії UTC Power. Кисень зберігається у рідкому вигляді у кріогеному резервуарі високого тиску. Отриманий при розпаді біоетанолу вуглекислий газ видаляється за борт. Потужність ПНЕУ підводного човна проекту S-80 складає не менше 300 КВт, а тривалість перебування і ходу човна у підводному положенні повинна складати 15 діб.

Вибір біоетанола, який виробляють з рослинної сировини, у якості джерела водню для іспанської ПНЕУ пов'язаний з тим, що Іспанія зараз є одним з найбільших виробників біоетанолу, а компанія Abengoa - одним із лідерів у технологіях його виробництва.

Головний комплект ПНЕУ планують у липні 2021 року встановити на третій у серії підводний човен S 83 Cosme García, який будується на підприємстві Navantia у Картахені.

Спочатку планувалося, що ПНЕУ іспанської розробки повинна бути встановлена на всі чотири підводні човни S-80 під час їх будівництва, але затримки у розробці призвели до того, що установку отримають лише третій(S 83 Cosme García) і четвертий (S 84 Mateo García de los Reyes) підводні човни із чотирьох, які будуються для іспанського флоту у Картахені.

Передбачається, що ці два човни введуть в експлуатацію лише у 2026-2027 роках. Перші два човни - S 81 Isaac Peral і S 82 Narciso de Monturiol - будуть добудовані як дизель-електричні, спущені на воду у вересні 2022 року і травні 2024 року і отримають ПНЕУ тільки під час прохождення перших середніх ремонтів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка