В Канаді розробляють технологію сховища енергії стисненого повітря

Канадська компанія зі зберігання стисненого повітря Hydrostor заявила, що проекти, побудовані за їх технологією, мають діапазон капіталовкладень від 175 до 250 доларів за кВт-год. Компанія отримала 3,19 мільйона доларів за програмою в галузі енергетичних інновацій та технологій сталого розвитку Канади для подальшої розробки сучасного сховища стисненого повітря потужністю 300-500 МВт, повідомляє PV-magazine.

Гроші будуть використані для завершення основного проектування та планування, що дасть можливість Hydrostor рухатися до будівництва. Проект буде створений за зразком комерційного сховища, що забезпечить до 12 годин тривалого зберігання енергії.

Сховище Goderich A-CAES знаходиться в Онтаріо. Установка має пікову потужність 1,75 МВт, потужність заряду 2,20 МВт та накопичувальну ємність до 15 МВт-год.

Hydrostor має безліч проектів, що розробляються, а також великомасштабнs проектb A-CAES, що представляють понад 6 ГВт і понад 65 ГВт*год потенціалу розгортання в США, Канаді, Чилі та Австралії. Діапазон капіталовкладень для подібних проектів становить від 175 до 250 доларів за кВт-год.

Компанія пояснила, що технологія використовує відновлювану енергію або надлишок енергії мережі для стиснення повітря, яке потім направляється в підземні сховища, витісняючи воду і створюючи ємність для зберігання. Гідростатична компенсація використовується для підтримки системи під постійним тиском під час роботи. Утворене тепло зберігається, а потім використовується для нагріву стисненого повітря, коли потрібна енергія. Цей адіабатичний процес підвищує загальну ефективність та усуває потребу у викопному паливі під час роботи. Гідростатичний тиск виштовхує стиснене повітря на поверхню, де потім рекомбінується із накопиченим теплом і розширюється через турбіну для отримання електроенергії.

Канадська компанія також розробляє проект Rosamond A-CAES у Каліфорнії, на північний схід від Лос-Анджелеса. Цей проект запрацює в 2024 році та забезпечить 500 МВт максимальної потужності на вимогу протягом 12 годин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка