В Об’єднаних Еміратах побудують «зелене» вертикальне місто на енергії сонця і вітру

У Дубаї(Об’єднаних Арабських Еміратах) планують побудувати 300-поверховий комплекс будівель на енергії сонця і вітру.

Проект The Link реалізує італійський архітектор Лука Курчі, передає businessemirates.ae

Рішення передбачає будівництво чотирьох зелених будівель, найвища з яких включатиме апартаменти, вілли, громадські та зелені простори на всіх 300 поверхах. Житлова вежа висотою в 1,2 км буде з'єднуватися з трьома іншими хмарочосами від 650 до 850 метрів у висоту, в яких будуть розташовані офіси комерційних компаній, урядові структури, медичні установи, освітні установи та торгові центри.

У вкритому зеленню вертикальному місті зможе проживати до 200 тисяч осіб. Комплекс буде отримувати енергію з різних поновлюваних джерел, включаючи вітер і сонце, нагадуючи жителям мегаполісу про красу природи.

На фасадах вертикального міста планується висадити понад 120 тисяч живих дерев і 2 млн рослин для очищення повітря, зниження ефекту теплового острова і підвищення якості життя людей. У проекті будуть активно застосовуватися системи вертикального озеленення та ландшафтної архітектури.

"Цей проект працює на ряд важливих цілей сталого розвитку у сфері урбаністики - на запобігання розповзання міської забудови, збільшення використання альтернативної енергетики в міському господарстві, підвищення якості повітря, збільшення міського біорізноманіття і створення більш здорових і комфортних умов життя, - сказав Лука Курчі. Температурний режим, рівень вологості, викиди СО2 і освітлення будуть повністю контролюватися міською інтелектуальною системою управління».

У місті буде також передбачено простори для міського фермерства та органічного сільського господарства, яке дозволить міським громадам самостійно забезпечити себе продовольством. Весь транспорт буде працювати на альтернативних джерелах енергії.

Проект The Link був представлений на саміті знань у Дубаї в 2019 році. За словами архітектора, ряд представників державного і приватного секторів ОАЕ зацікавилися втіленням його в життя.

Аналогічні проекти з нульовою емісією вуглеводнів планується реалізувати у декількох великих містах світу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка