В Україні необхідно затвердити концепцію ринку "зелених" облігацій для реалізації екопроектів

В Україні для реалізації екопроектів необхідно затвердити концепцію розвитку ринку "зелених" облігацій, які будуть введені в обіг з 1 липня 2021 року.

Про це заявив виконуючий обов’язки голови Держенергоефективності Костянтин Гура, передає Енергореформі

"Ми допрацювали після першого розгляду урядом такий всеосяжний документ, як концепція ринку "зелених" облігацій, введення в обіг яких передбачено законом №738-IX про нові фінансові інструменти, - повідомив він. - Сподіваюся, найближчим часом уряд його затвердить, і ми зможемо почати роботу над першими проектами з випуску таких облігацій під екопроекти".

Фактично це "Дорожня карта" для того, щоб активізувати залучення фінансування, здешевлювати запозичення, додав він.

Разом з цим Гура уточнив, що у рамках Міжвідомчої робочої групи, створеної Держенергоефективності, ведеться робота над порядком відбору та супроводу проектів екологічної спрямованості, що фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів. «Проект відповідної постанови уряду розроблений Міністерством захисту навколишнього середовища та природних ресурсів на виконання законодавства щодо "зелених" облігацій, - уточнив глава агентства. - Необхідно дати оцінку, чи справді це "зелені" облігації, тому планується, що на базі Держенергоефективності має бути створений центр верифікації цих "зелених" облігацій за участю Міненерго, Мінрегіону, Мінприроди, Мінекономіки, Мінінфраструктури".

За словами Костянтинв Гури, такі цінні папери, згідно з проектом концепції, зможуть викуповувати інвестиційні фонди та інші юрособи, а також фізичні особи.

Як повідомляла Енергореформа, Держенергоефективності з посиланням на оцінки міжнародної фінансової корпорації (IFC) прогнозувало, що сектор відновлюваної енергетики в Україні здатний до 2030 року залучити близько 70 млрд євро інвестицій. За оцінкою окремих експертів, 36 млрд євро можна залучити за рахунок "зелених" облігацій.

Відповідно до закону № 738-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів", "зелені" облігації вперше вводяться в обіг як окремий клас цінних паперів.

За даними Climate Bonds Initiative, сукупний обсяг світового ринку "зелених" облігацій на сьогодні становить понад $1 трлн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка