В Україні пропонують запустити видачу гарантій походження енергії з відновлюваних джерел

Україні потрібно запустити видачу гарантій походження енергії з відновлюваних джерел.

Про це під час конференції CISOLAR 2021 сказав виконуючий обов’язки голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження в Україні Костянтин Гура, передає Kosatka.Media

«Гарантія походження - це електронний сертифікат, який показує обсяг виробленої об'єктом «зеленої» енергії і може продаватися як товар, – пояснив він. – В умовах європейського "зеленого курсу" підприємства, які матимуть великий карбоновий слід при виробництві продукції, при експорті такої продукції повинні будуть платити відповідний податок, а гарантія походження спожитої енергії дозволить виробникам підтвердити «зеленість».

Вкладатися в енергомодернізацію та енергоефективність обійдеться дорожче, ніж перехід на «чисту» енергію. «Вже є Європейський хаб, на якому продають гарантії походження енергії за менше 1 євроцента за кіловат-годину, - розповідає Костянтин Гура. - Вартість таких гарантій зростатиме і Україна не має права втратити шанс запустити систему видачі гарантій походження вже найближчим часом".

Держенергоефективності працює над розробкою закону, який би описав видачу гарантій походження енергії з відновлюваних джерел.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка