В Україні розробили чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України розробило чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо.

Про це заявив заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко, передає thepage.ua

«Зараз готується до розгляду Кабміном законопроект щодо розвитку торгівлі твердим біопаливом, — пояснив він. — Законопроект покликаний оформити ринок твердого палива, забезпечити надійність поставок біопалива, стабільність цін на нього, встановити вимоги до якості палива для біоТЕЦ».

Другий законопроект «Про сприяння вирощування енергокультур» вже знаходиться на погодженні з органами виконавчої влади. «Він покликаний усунути бар'єри для вирощування енергорослин на малопродуктивних землях і надати відповідну державну підтримку», — наголосив Юрій Шафаренко.

Третій законопроект з розвитку ринку біометану, який покликаний запровадити механізм торгівлі біометаном і встановити гарантії походження біометану, теж знаходиться на погодженні.

У процесі узгодження знаходиться і четвертий законопроект зі звільнення біопалива від податку на викиди діоксиду вуглецю, який передбачає зниження податкового навантаження біоенергетики та поліпшення інвестиційної привабливості проектів у цій сфері.

«Ці ініціативи дозволять Україні повністю відмовитися від імпорту природного газу, — зазначив Юрій Шафаренко. — Враховуючи максимальні можливості використання біопалива в Україні: відходи агросектору, енергетичні рослини, біогаз, біометан - потенціал заміщення імпортного газу може досягти 37 млрд кубометрів газу на рік».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка