В Україні стимулом для побудови систем зберігання енергії може бути контракт на закупівлю допоміжних послуг

В Україні розглядають введення довгого контракту на закупівлю допоміжних послуг як один з варіантів стимулювання розвитку систем накопичення енергії(energy storage).

Про це сказав голова правління Національна енергетична компанія «Укренерго» Володимир Кудрицький, передає kosatka.media

«Сьогодні ринок допоміжних послуг забезпечує окупність подібних проектів на рівні 6-7 років, тому інвестори в системи накопичення захочуть отримати додатковий тариф, щоб скоріше вийти на прибутковість, - сказав він. – Однак виникає питання доцільності тарифу і чи не створимо ми у меншому масштабі ситуацію, яка у нас є з відновлюваними джерелам енергії, тому ми вважаємо за краще запровадити ринкові інструменти для стимулювання нової генерації».

Одним з варіантів для стимулювання побудови систем накопичення може бути довгий контракт на закупівлю допоміжних послуг, вважає Володимир Кудрицький. «Ми будемо купувати ці допоміжні послуги на аукціонах у всіх, хто захоче їх нам продати, але робити це протягом якогось більш-менш тривалого періоду часу, за який інвестор покриє більшу частину періоду окупності, - пояснив він. - Це один з інструментів, як заохотити інвестиції у цю галузь, не включаючи якісь додаткові доплати у тарифи Укренерго".

Передбачається, що у законі про системи накопичення енергії може бути прописано обмеження для «Укренерго» щодо управління і володіння такими об'єктами.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка