В Україні стимулюватимуть видобуток сировини для виробництва систем накопичення «зеленої» енергії

В Україні закликають стимулювати видобуток сировини для виробництва систем накопичення енергії.

Про це йдеться у законопроекті №5390 «Про внесення змін до деяких законів щодо стимулювання розвитку ресурсної бази низьковуглецевої енергетики», який зареєструвала група народних депутатів від фракції "Слуга народу": Олег Семінський, Олександр Горобець, Євген Пивоваров, а також представник групи "Довіра" Андрій Кіт, передає interfax.com.ua

«Україна потребує внесення змін до чинної законодавчої бази, які б стимулювали видобуток сировини для створення систем накопичення енергії, зокрема літію, кобальту, нікелю, а також їх збагачення в Україні і виробництво кінцевих продуктів "акумуляторного" класу, - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. - Це дуже актуально в умовах розвитку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, а також для забезпечення участі України в міжнародних виробничих ланцюжках з великою доданою вартістю у процесі створення інфраструктури для акумулювання електроенергії, виробленої об'єктами відновлюваної енергетики».

Автори документу вважають, що стимулювання виробництва систем накопичення енергії в Україні стане поштовхом і до виробництва батарей для електромобілів.

«Для України збільшення виробництва електроенергії на природному газі актуальне тимчасово, а п'ятирічна урядова програма збільшення видобутку природного газу (до 2020 року) з основним акцентом на підтримку діяльності Державної компанії "Укргазвидобування" не виправдала себе, - зазначили автори законопроекту. - У той же час істотно збільшився видобуток “блакитного” палива приватними компаніями».

З приводу останнього законопроект передбачає уточнення окремих положень законодавства з метою розширення доступу ефективних приватних газовидобувних компаній до отримання спецдозволів на користування газоносними надрами виключно на конкурентних засадах – через аукціони та відкриті конкурси на укладення угод про розподіл продукції (УРП), наголошується у пояснювальній записці.

Законопроектом, зокрема, пропонується на законодавчому рівні закріпити можливість отримання наскрізних спецдозволів на пошук і видобуток вуглеців, а також вносяться уточнення, характерні для особливостей пошуку і розробки видів копалин і етапів створення товарної продукції. Крім цього, коригується перелік умов для укладення угод про розподіл продукції і критерії оцінки конкурсних заяв.

Також пропонується Кабміну передати відповідній Міжвідомчій комісії повноваження самостійно приймати проміжне рішення про доцільність УРП щодо вже переданої в користування ділянки. При цьому за урядом залишається остаточне рішення і узгодження проекту угод про розподіл продукції.

З посиланням на міжнародну практику, автори законопроекту також передбачають можливість участі фінансових установ, інвестфондів та інших фінансово заможних компаній в якості інвесторів-неоператорів у разі багатосторонньої угоди.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка