В Україні ухвалили закон про охорону атмосферного повітря та запобігання змін клімату

Україна створить умови для виконання міжнародних зобов'язань у сфері охорони озонового шару та запобігання зміни клімату.

Про це йдеться у законопроекті №4259 "Про охорону атмосферного повітря", який Верховна Рада України підтримала у другому читанні 15 липня, передає ecopolitic.com.ua

 "За" відповідне рішення проголосували 308 нардепів.

Мета законопроекту №4259 – створення умов для виконання Україною міжнародних зобов'язань у сфері охорони озонового шару та запобігання зміни клімату, а також адаптації законодавства України до законодавства ЄС про чистоту повітря. Закон України "Про охорону атмосферного повітря" передбачає, що підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, скорочувати і в подальшому повністю припинити виробництво та використання хімічних речовин, які шкідливо впливають на озоновий шар, а також проводити роботу щодо зменшення викидів речовин, накопичення яких в атмосферному повітрі може призвести до негативних змін клімату, проектом Закону передбачено внесення змін до статті 16 Закону України "Про охорону атмосферного повітря".

Запропоноване уточнення було направлене на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС за вимогами Монреальського протоколу, який передбачає зобов'язання України скорочувати і в подальшому повністю припинити виробництво та використання хімічних речовин, які шкідливо впливають на озоновий шар.

Проект – технічний. Він має намір привести законодавство у відповідність з законом "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами і фторованими парниковими газами" у частині визначення правових та організаційних основ.

Депутати підтримали законопроект №4259 у першому читанні у лютому.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка