Використовувати сонячне тепло вночі допоможе парафіновий акумулятор

Для акумулювання тепла використовують вигідні властивості парафіну, котрий має високу теплоємність в стадії фазового переходу (під час плавлення). Ця величина складає 150 кДж/кг*град. Для порівняння теплоємність води  4,2 кДж/кг*град, а твердого парафіну 2,2 кДж/кг*град. Температура плавлення парафіну в межах 62 градуси. Ось цей діапазон і цікаво використовувати при роботі теплового акумулятора.

Виготовляються теплові акумулятори для ефективної роботи з низько потенціальним джерелом енергії, прикладом котрих є сонячні геліосистеми і теплові насоси. Такі акумулятори є серцем гібридних систем опалення і приготування гарячої води. Температура акумулювання передбачається в межах 30°-75°С.

2.jpg  1.jpg

Акумулятор використовує речовину, котра має можливість працювати з теплом фазового переходу – парафін. Всі теплообмінники виготовляються з нержавіючої сталі для забезпечення довговічної роботи, адже внутрішня речовина не має причин виходити з ладу в короткий період часу.

При використанні акумулятора тепла можна створити гібридну установку теплопостачання (сонячна енергія, тепловий насос, тверде паливо і газ). При роботі з сонячною системою пропадає проблема стагнації – акумулятор забере надлишкове тепло. Не буде перегріватися і твердопаливний котел, якщо хтось перекриє систему будинку, акумулятор має можливість накопичувати тепло від котла. Сам акумулятор значно менший за розмірами ніж водяний на таку ж акумулюючу кількість тепла.

В акумуляторі знаходиться й теплообмінник для приготування гарячої води. При подачі гарячої води не використовуються ємкості, не випадає в них осад – гаряча вода проходить тільки по трубках теплообмінника і попадає в кран.

3.jpg

Корпус акумулятора виготовлено з технічного пластику, що знизило вагу і відкинуло питання корозії корпусу. Теплоізоляція поліуретановою піною і мінеральною ватою дає можливість тримати температуру в акумуляторі на рівні 58°С і протягом доби втрачати не більше 4,2°С. 1 тонний акумулятор вміщує в собі 100 кг парафіну і 768 літрів води, забезпечуючи зберігання 284 МДж тепла при температурі 75°С. Для того, щоб зарядити акумулятор, потрібно щогодини давати йому 3,39 кВт*год. Для системи опалення акумулятор може видавати 30 кВт тепла на годину. Потужність теплообмінника видачі гарячої води складає 15 кВт. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка