Як зберігають енергію, вироблену сонцем і вітром?

Стримуючим фактором для впровадження автономних систем, котрі виробляють енергію з відновлювальних джерел енергії, є дорогі системи акумулювання (зберігання) виробленої енергії. Така енергія виробляється в основному в ті періоди часу, коли немає повного споживання отриманої енергію. Приходиться знаходити варіанти зберігання енергії
Накопичувачення енергії відбувається різними спообами. Вода, котра запасається у водосховищі гідроелектростанції, є одним з кращих акумуляторів. Тут викориситовується гравітаційна енергія накопиченої води, котрою крутять турбіни з електрогенераторами. Такий спосіб запасання енергії для малих ГЕС також залежить від природніх умов – наявності опадів і води в річці. 
Складніша ситуація з вітрогенерацією та електроенергією від сонця. В цих системах дуже велика нерівномірність вироблення електроенергії. Вартість накопичувачів енергії для таких систем грає суттєву роль при використанні автономних мереж енергоспоживання.
Варто оцінити різні способи енергоакумулювання.
Конденсаторний електролітичний накопичувач. При ємкості 1Ф і напрузі 250В (вага 120 кг) може запасти 31,25 кДж. Цієї енергії вистачить на 1 годину для навантаження 9Вт. Термін служби 20 років.
Гравітаційний накопичувач можна оцінити на наступному прикладі. Вантаж масою 2т підіймають вище на 5м над електрогенератором. Опускаючись протягом години, вантаж своєю масою приводить в дію генератор, котрий буде видавати потужність біля 28 Вт.
Якщо 10т води підняти на висоту 10м, а потім опустити вниз на турбіну з електрогенератором, то протягом години можна підтримати енергоспоживання на рівні 280 Вт.

Можна запасти енергію в розкрученому маховику. При масі 100кг (діаметр 20см і висоті 10см) можемо запасти енергію для живлення 280 Вт/год.
Свинцево-кислотний акумулятор (190А*год) при масі 70 кг забезпечує накопиченою енергією навантаження біля 1 кВт.
Пневматичний накопичувач з ємкістю 1 м3 може зробити запас стисненого повітря при тиску 50 атм. При використанні цієї енергії запасу повітря, з такого накопичувача можна протягом години забезпечити підтримку потужності 5,5 кВт.

3.jpg

Нагадаємо, ще в 1879 року аероплан Татена рухався на стисненому повітрі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка