Японська корпорація створила біопластик, що розкладається за 4 роки

Японська корпорація NEC готова почати випуск нового матеріалу NeCycle, що розроблений для заміни звичайних пластмас. Матеріал не поступається у міцності пластику, однак виготовлений з рослинних речовин і розкладається у воді або ґрунті за чотири роки, повідомляє Хайтек.

Пластик став незамінним матеріалом для сучасного суспільства, але зворотний бік зручності і довговічності цього матеріалу – гори сміття, забруднення річок і океанів, повсюдне проникнення мікрочастинок пластику. Період розкладання звичайної пластикової пляшки з-під води – до тисячі років, найпростішого пластикового пакета – близько 100 років (з щільного пластику - вдвічі довше), соломинки для напоїв – до 500 років.

Свій варіант розв’язання цієї проблеми запропонували японські хіміки з корпорації NEC. Вони розробили рецепт «зеленого» матеріалу, який набагато менше обтяжує навколишнє середовище. Вони назвали його NeCycle, і він складається приблизно з 50% целюлози, отриманої з неїстівних рослин – деревини і соломи. У виробництві NeCycle не використовуються викопні матеріали, а сам він розкладається в природних умовах за чотири роки.

Компанія розробила спосіб масового виробництва NeCycle, що не потребує процесу нанесення покриття, що значно підвищує варіанти подальшого використання цього матеріалу. Він може стати не менш зручним у застосуванні, ніж звичайний пластик. NEC готова поставляти NeCycle і в формі брикетів, і в формі литих компонентів, включаючи вироби для автомобільної промисловості і автоматизації підприємств. Перш за все корпорація має намір співпрацювати з компаніями, що роблять значний вплив на навколишнє середовище, і сподівається продати свій біопластик в 2025 фінансовому році на $46 млн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка