Занедбані кар'єри можна використовувати для акумулювання енергії

Вже реалізовано багато варіантів теплових акумуляторів енергії. Є акумулювання енергії виконане в підземних резервуарах, наприклад, в соляних порожнинах, які практично герметичні. Також використовують скельні породи. Прилеглі до порожнини шари скельної породи беруть участь в тепловому акумулюванні енергії. Відомі й акумулятори у вигляді насадок (матриць), через які проходять поперемінно два газових потоки. Насадки розташовують в шаховому або стільниковому порядку. В м. Барстоу (США) є тепловий акумулятор сонячної установки на 10 МВт. Акумулюючий резервуар виконаний у вигляді циліндра з об'ємом 3 тис м3, яка акумулює тепло в щебені масою 6100 т, а в якості теплоносія використовують масло в обсязі 712 м3. Посудина акумулятора заряджається перегрітою парою при температурі 510°С, який потім охолоджується до 348° С, конденсат покидає систему при 226°С. В режимі розрядки живильна вода з температурою 127° С надходить в розрядний теплообмінник, де утворюється злегка перегріта пара, що має температуру 277° С і тиск 2,7 МПа, який направляється до турбіни. Недоліком даної станції є те, що вона не може працювати як сезонний акумулятор, крім того, даний тип акумулятора вимагає великої кількості масла в якості теплоносія.

1.jpg

Розроблено винахід, котрий вирішує завдання створення теплового акумулятора енергії з використанням дешевих твердих акумулюючих матеріалів, здатних віддавати тепло протягом тривалого часу. Резервуар заповнюють кам'яні породи, негорючі тверді відходи. Теплообмінник, підключають до сонячних колекторів, а для використання тепла працює паросилова електростанція.

Для резервуару використовують природні порожнини в ґрунті, штучні котловани, занедбані кар'єри і т.д. Теплообмінник у вигляді спірального трубопроводу, заповненого мінеральним або синтетичним маслом в якості теплоносія. Стінки резервуара можуть не бетонуватися і не ізолюватися. 

Станція працює наступним чином. Сонячна енергія через теплообмінник нагріває акумулюючий матеріал. Протягом сезону температура акумулюючого матеріалу досягає 300° С. 

Розрахунки показують, що для сезонного акумулювання резервуара об'ємом 100 тис.м3 потрібно сонячних концентраторів загальною площею 40 тис.м2. 

Одночасно акумулятор можна використовувати для гарячого водопостачання, опалення і т.д. Таким чином, накопичивши теплову енергію протягом літнього сезону (весна-літо-осінь), тобто в дні високої сонячної радіації, можна її ефективно використовувати протягом зимового сезону. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка