Земна гравітація є найпростішим способом акумулювання енергії з відновлюваних джерел

Цікавим способом акумулювання енергії є енергія маси води, каміння, металу, котра піднята над поверхнею землі і може опускатися та підійматися. Не дає такий спосіб великої щільності акумуляції, але є дуже простим у виконанні.

Використовується закон земної гравітації. Може застосовуватися для акумулювання енергії, котра отримана з вітряка або сонячної панелі. При наявності електроенергії з відновлюваного джерела можна підіймати вантаж над землею за допомогою електродвигуна. А при необхідності отримати енергію, можна використати силу гравітації підвішеного вантажу або накопиченої води і запустити роботу електрогенератора.

energija_massy.jpg

Вантаж масою 1 тонна, котрий піднятий на висоту 100 м дає стільки ж енергії, як акумулятор з ємністю 24 А*год. Але є дуже складною загальна конструкція такого акумулювання. Простішим є спосіб акумулювання води в ємкості на горищі будинку. Однією трубою вода може подаватися в бак при наявності сонячної чи вітрової енергії для роботи насосу. Другою трубою вода може падати на лопаті генератора і виробляти струм. 


Якщо хтось зважиться на будову 20-метрової вежі з вантажем у 20 тон, то отримає можливість акумулювання 4 МДж енергії. Не дуже багато акумулюється, але такий акумулятор може зберігати енергію надзвичайно довгий час. Та й термін експлуатації акумулятора необмежений.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка